Blog žáků

Poté, co jsme se v pondělí sešli ve Velkých Svatoňovicích, jsme si připravovali scénář a materiály na pokus, který je do projektu Vím proč. Někteří se pak vydali na Jirkovu farmu, kde vyklízeli stáje a pozorovali zrovna narozené telátko. Navečer se nahrávaly a četly knížky do projektu Děti čtou dětem. Den nám končil oslavou narozenin naší...

V pondělí jsme hned ráno navštívili svářečskou školu v Malých Svatoňovicích a dozvěděli se, jak takový svářeč pracuje. Někteří si to dokonce mohli zkusit. A když jsme se vrátili, napsali jsem o této návštěvě esej.

Náš další celotýden a další dobrodružství v březnu. Tentokrát jsme byli hlavně na zahradě a jsme rádi, že nám vyšlo nádherné počasí.

Tento týden jsme měli jeden hlavní úkol a to postavit postele, abychom měli kde spát. To jsme zvládli už v pondělí, kdy jsme se všichni sešli už v 8.00 ve Velkých Svatoňovicích. Stavěli jsme i skříně do kuchyně, které jsme následně natřeli. Stavění nám trvalo až do večera a dost nás zmohlo.

Celotýden je pět dní v měsíci, kdy spolu celá třída 3.M bydlí. Vznikl pro vybudování spolupráce a nabytí nových zkušeností. Ze začátku jsme byli hlavně ve škole, ale postupem času jsme jezdili na dva či tři dny do Velkých Svatoňovic. Náš lednový celotýden byl vlastně první týden, kdy jsme tam byli celých pět dnů. Tento týden jsme si rozdělili...