Dubnový celotýden

28.04.2023

Tento celotýden jsme uspořádali zahradní slavnost (cesta za hliněnými kuličkami), na kterou jsme se připravovali celé pondělí. Pekli jsme perník, dělali jednohubky, připravovali stanoviště a uklízeli farmu. Také se natírala podlaha a skříň. Po večeři proběhl literární večer, kde každý prezentoval svojí oblíbenou knihu.

V úterý na slavnost přijely děti z 1.M, zahráli jsme si hru "živá zahrada" o permakulturních principech nebo poznávačku rostlin. Nejvíce je bavila hra "banánová loupež", při které uvězněná opice chránila své banány. Na každém stanovišti děti dostaly hliněnou kuličku, za šest hliněných kuliček dostaly velkou skleněnku. Také jsme nabídli občerstvení rodičům, které provedli farmou připravení zástupci. Večer přijel Lukáš, který hrál na kytaru a mnozí z rodičů si u ohně rádi zazpívali.

Další den se za námi na farmu přijel podívat pan ředitel s paní zástupkyní. Provedli jsme je po celé farmě. Během prohlídky se natírala podlaha lakem a také skříň do klučičího pokoje. Podívali se jak Anežka s Hannkou pracovali na svém projektu ,,vrbový domek". Vrbové pruty zasazovaly do země, aby je mohli svázat do požadovaného tvaru. Na zahradě někteří sázeli jahody a pikýrovali rostliny. Zároveň služba vařila oběd. Panu řediteli s paní zástupkyní se na farmě moc líbilo. Po večeři jsme shlédli film "Hunger games".

Ve čtvrtek se pracovalo na projektech, například mapa vojenských bunkrů nebo prezentace o tanečnících dvacátého století. Po obědě jsme vyráběli lavičku z kulatiny, kterou jsme rozřízli a obrousili. Nyní už se můžeme kochat výhledem z našeho domečku. Celý den se také vyráběli anglické popisky pro Turky, kteří na naší farmu přijedou za dva týdny v rámci výměnného pobytu.

V pátek jsme jako obvykle uklízeli naši farmu a připravovali se na odjezd. Tento den byl nejteplejší z celého týdne, tak jsme si závěrečnou schůzi udělali venku.