Prosincový celotýden

21.12.2023

Prosincový celotýden začal již v neděli, jelikož na naší farmu přijeli udatní němečtí adolescenti s jejich průvodci. Na celotýdnu se za úplné tmy shromáždili dva tábory odvážných bojovníků, připravených nosit nákup a zavazadla z dodávek, z nichž obě dvě zapadly na úplně jiném místě, než je naše farma. Na konci tohoto dne jsme se nakonec dostali zpět na naší farmu a šli spokojeně spát. Bohužel, naším pokojem se tentokrát stala společenská místnost, jenž byla studená.

Druhý den, tedy v pondělí, jsme jako obvykle udělali snídani a počkali, až k nám dorazí zbytek skupiny. Když se všichni sešli, dostavili jsme se na elipsu. Na ní jsme představili několik nejzákladnějších pravidel naší farmy a prezentaci. Většina z nás se věnovala tvoření, jako výrobě náušnic a pájkování. Zrovna tyto činnosti Němcům šly lépe než nám. Po obědě byl polední klid a většina z nás ležela. Po poledním klidu se ještě chvilku pokračovalo ve vyrábění. A jelikož jsme se najedli dříve, zbylo nám mnoho volného času. Ten jsme využili na koulovanou. Po zbytek večera jsme hráli deskové hry. Náš druhý den na farmě s Němci skončil klidněji než den předchozí.

V úterý se dělo téměř to samé jako v pondělí. Všichni jsme se společně vydali na výlet do Malých Svatoňovic, ve kterých jsme Němce seznámili s historií náměstí Karla Čapka, živé fontány a také jsme se podívali na výstavu dřevěného betlému. Následně jsme se vrátili na farmu, kde už na nás čekal čerstvě upečený perník. Našli jsme však společnou zábavu v podobě hry s názvem židličkovaná, všichni naši gladiátoři byli velice zapálení do hry. A nakonec se to i vyplatilo, Honza Kuděj v první hře vyhrál první místo a v druhé se pisatel blogu - Filip Habrún umístil na třetím místě. Takže jsme trochu uvolnili atmosféru a spokojeně šli spát.

Ve středu jsme dopoledne vyrazili na výlet do hvězdárny v Úpici. Tam jsme se někteří dozvěděli nové informace o černých dírách. Po výborné svíčkové jsme šli koupit majonézu a další ingredience na bramborový salát, jenž jsme se rozhodli představit Němcům. Jakmile jsme přišli zpět na naší farmu, začali jsme smažit večeři. Řízky, které jsme jim s radostí a láskou servírovali, byly moc dobré a jejich úsměv to potvrdil. Večer provázela hra "koště" která měla velký úspěch. A jelikož při této hře padali lidi ze židlí, když se ukrutně snažili chytnout koště, tak jsme téměř zapomněli na to, že se známe teprve tři dny.

Čtvrtek, ten den jsme se vydali do naší školy, v níž se uskutečnily prezentace adventních zvyků a tradic. Skupinka lidí začala vařit oběd, ke kterému měly být boloňské špagety, ale kvůli výpadku proudu jsme museli zvolit alternativu objednávky burgerů. Šli jsme na procházku městem, kde jsme Němce provedli Dračí uličkou s tématickou legendou, kterou jim pisatel blogu pověděl. Následovala prohlídka náměstí, na kterém jsme se rozdělili do skupin abychom je provedli po Trutnově. Následně jsme vyrazili na vlak, který nám zastavil ve Velkých Svatoňovicích. Tudíž se naše výprava opět vydala na cestu, jenž končila na farmě. Tam jsme dodělali náš plánovaný oběd, ze kterého se všichni najedli dosyta a poté jsme šli hrát společenské hry. Užívali jsme si židličkovanou, koště a kompot.

Páteční den byl o úklidu, po kterém proběhla elipsa a přípravy na odchod. Od německých spolužáků jsme dostali jablečný mošt, štolu a med, který si sami stočili na jejich farmě. Jakmile jsme si vyměnili dary, proběhlo loučení a všichni se vydali na svojí cestu k domovu. A takto skončil celotýden s Němci.😊🌷