Zahraniční zkušenosti

společenství vrstevníků

vzdělávání propojené s praxí

v náruči přírody

Adolescentní program v zahraničí


V rámci adolescentního programu naší školy umožňujeme, aby žáci třetího trojročí získali i zahraniční zkušenosti. Spolupracujeme se zahraničními Montessori školami a naši adolescenti jezdí na měsíční pobyty na evropské Montessori farmy, kde se stávají součástí tamějšího života. Zdokonalují si tak nejenom komunikační dovednosti v cizích jazycích, ale učí se také spolupráci a zodpovědnosti, seznamují se s kulturními rozdíly jednotlivých národů a posilují v sobě pocit sounáležitosti, evropanství i národní hrdosti. Seznamují zahraniční žáky s naším kulturním bohatstvím, ať už je to česká literatura, kuchyně nebo tradiční řemesla. Načerpanou inspiraci z jiných škol poté aplikují na místní poměry v rámci naší Montessori farmy. 

Ve školním roce 2022/23 si naši adolescenti v rámci ERASMUS PLUS užili tři měsíční pobyty: v německém Wittenberge, tureckém Istanbulu a Itálii.

  • Organisation ID: E10292179
  • Project title: Děti Země


NĚMECKO

V září 2022 vyrazila naše mládež na měsíc na Montessori farmu německé školy IBiS - Schulen "Maria Montessori" Wittenberge.


TURECKO

V únoru 2023 jsme podnikli měsíční výjezd do tureckého Istanbulu. Adolescenti bydleli v tureckých rodinách spřátelené školy ÜTOPYA.


ITÁLIE

V květnu 2023 jsme procestovali Itálii. Týden strávili naši adolescenti ve škole v Pergine nedaleko Trenta, poté se přes Řím přesunuli až úplně na jih do sicilského Alcama, kde byli 14 dnů součástí tamější školy. A na závěr jsme v Porto di Baratti odstartovali přechodový rituál pro deváťáky společnou plavbou na replice historické lodi z 18. století. Naši žáci se stali na týden posádkou a plavili se kolem ostrova Elba.  


MontErasmus 2023

Zážitky z Erasmus výjezdů prezentovali naši žáci na akci MontErasmus 2023, kterou jsme 25. října 2023 pořádali v trutnovském kulturním středisku Uffo.