Školní rok 2023/24

První celotýden v tomto školním roce byl kvůli státnímu svátku a ředitelskému volnu pouze třídenní. I přesto naši adolescenti stihli spoustu práce. Uspořádali oslavu podzimní rovnodennosti, ostříhali a svázali na sušení byliny, sklidili rajčata, hrášek a mrkev. Uvařili si ze sklizených dýní polévku. Záhony zamulčovali a připravili na zimní...

V průběhu zářijového celotýdne pozvalo třetí trojročí na farmu celou Montessori školu na oslavu podzimní rovnodennosti. V propojení všech trojročí jsme si užívali hojných darů přírody.

Dnes jsme se rozhodli využít přístroj na cestování v čase a navštívit Kelty na našem území. Bohužel došlo k poruše na zařízení a stroj nás poslal o milion let zpět v čase. Ocitli jsme se v nejstarší době kamenné. Snažili jsme se rychle zorientovat v nastalé situaci. Když do nedalekého stromu uhodil blesk a začalo hořet, rychle jsme se...

Brouci

15.09.2023

Do výtvarné dílny 1 a 2M nám nalezlo spousty brouků žijících ve stromech, a tak jsme pro ně začali vymýšlet a malovat bytečky. Brouci a hmyz jsou široké a barevné téma a budeme se jím zabývat celý rok.

V rámci výtvarného projektu ve 3M se toto pololetí zabýváme uměleckými slohy. Začali jsme románským, kresbou rotundy a nyní zkoumáme gotiku. Soustředili jsme se na odívání. Fascinoval nás např. příběh relikviáře sv. Maura.

Nový koberec

15.09.2023

Tento týden děti v druhém trojročí poznávaly vesmír, zkusily si být planetami naší sluneční soustavy, pekly buchty a zvelebovaly si třídu novým kobercem.

Dnes proběhl krásný propojovací rituál k přivítání prvňáčků mezi nás. Prvňáčkům přišel popřát do nového školního roku i živel ohně, vody, země a větru.

Nový školní rok jsme již tradičně zahájili rodinným piknikem. Přijela se podívat i dětská televize Rýbrcoul TV. Odpovědět na otázku slečně reportérce se kromě rodičů osmělilo i několik dětí, dokonce i prvňáci. Zítra nás čeká rituál přijímání nových spolužáků. Kromě 7 prvňáků rozšíří naše řady i nová páťačka a osmačka. Přejeme všem krásný školní rok...