Školní rok 2023/24

Dnes jsme společně s 1.M a 2.M vyrazili na prohlídku nového muzea Krkonoš ve Vrchlabí. Muzeum je rozsáhle se spoustou krásných prvků. Za návštěvu rozhodně stojí.

Od 30.4. do 11.5. se konal výjezd do německého města Hainbach. Děti byly ubytované na Montessori farmě, kde si pobyt náramně užily společně s ostatními. Posuďte sami! :)

Tento týden jsme si ve 2.M. užili. V úterý jsme měli zajímavé skupinové aktivity, ve čtvrtek jsme sbírali odpadky a dnes si děti mohly vyzkoušet objevovat detaily orgánů z divočáka. K dispozici měli játra, srdce, plíce, ledviny. Jejich nadšení bylo obdivuhodné a kdo ví, třeba tu máme budoucí lékaře.

Den Země

25.04.2024

Den Země je 22. dubna. My ho oslavili dnes. A jako dárek jsme Zemi naopak vzali, nasbírali velkou hromadu odpadků. Děti pracovaly s nadšením. Také se líbil film - Muž, který sázel stromy.

Monte Much

25.04.2024

Po včerejším příjezdu do Jilemnice jsme se hned vydali do nedalekého lesa na bojovku Vlajky. Po vylosování si družstva začala hodinu a půl trvající obrana našich vlajek a zároveň ukořistění vlajek jiného družstva. Vyběhaní, ale šťastní jsme se poté vydali zpět do školy na večeři. Následovalo pouštění námi komentovaných videí z Erasmů. Dnešní den je...

I přes velké ochlazení se nám v ateliéru housenky zakuklily a vylíhlo se spousta krásných motýlů . S 2.M jsme malovali tulipány a hráli si s tiskem z plochy... jarní variace.

V pátek děti z 1.M započaly plavecký výcvik. Nejdřív proběhlo rozdělení do družstev a poté se hned pustily do zlepšování svých dovedností . Zde je několik fotek přímo z akce.

V 2.M. se tento týden nesl na vlně pokusů s rostlinami. Děti si své pokusy zapisovaly do badatelského deníku. V pátek každý svůj týdenní pokus prezentoval na elipse.

Naši studenti vytvořili e - shop jejich výrobků a byli by moc rádi, aby jste je podpořili. Vydělané peníze využívají například k nákupu nových pomůcek do třídy nebo si mohou ušetřit na společný výlet. O celý chod e - shopu se děti starají samy, pravidelně vyrábějí a přidávají nové výrobky. Objednaný výrobek s velkou péčí samy zabalí a osobně...

Jaro se už v našem ateliéru zabydlelo. Užívali jsme si všechny barvy květin. Vybarvily se i naše keramické mističky. S 1M pokračujeme v hmyzím poznávání, neřízeně se nám rozmnožily housenky různých motýlů . Ve 2 M si každý hledal krajinu svého srdce....snad i našel. A ze 3M navštívili ateliér impresionisté.+ 36Zobrazit přehledy a reklamyPropagovat...