Chorvatsko

19.06.2024

Tento školní rok naší deváťáci jeli na objevnou plavbu do vod Chorvatska. Týden naši žáci strávili v Solinu a Splitu, kde se zapojili do výuky v místní škole. Chorvaté je srdečně přivítali. Děti navazovaly nová přátelství a objevovaly místní kulturu. Po krásném společném týdnu, se sbalili a přesunuli se do Marina Kaštela. Tam si na týden přebrali loď katamarán Salty Dragon a tím začala jejich objevná plavba plná vodních radovánek a radostných chvil.

Celých čtrnáct dnů jsme v tichém úžasu a vděčnosti nad tím, jak jsou děcka sehraný tým. Zejména na Erasmus výjezdech je vždy patrný ohromný přínos našeho adolescentního programu Děti Země, kdy jsou adolescenti každý měsíc jeden týden na farmě, kde se o sebe musí kompletně starat sami. Jejich samostatnost, souhra a vzájemná ohleduplnost inspiruje pokaždé i zahraniční hostitelské školy. 

Nyní máme za sebou další přechodový rituál pro deváťáky, kteří již za týden opustí naši školu. Chtěla bych jim poděkovat za tu cestu, kterou za roky docházky do naší školy urazili. Bylo nám ctí být u toho.