Školní rok 2022/23

Včera jsme se s dětmi z 2.M. vydaly na výlet na farmapark Muchomůrku, který si děti samy naplánovaly. Počasí nám přálo. Cestou na Muchomůrku jsme zjistili mnoho zajímavostí o Vřetenovce krkonošské. Ve farmaparku si poté děti hrály a krmily ovce a králíky. Na závěr si děti opekly buřty a vydali jsme se na cestu domů.

Úplná škola

16.05.2023

Toto je první školní rok, kdy tvoříme úplnou školu se všemi ročníky. Letos máme poprvé deváťáky. Všem gratulujeme k úspěšnému přijetí na střední školy. Již brzy naše deváťáky necháme rituálně vyplout objevovat velký svět .

Včera večer jsme vyrazili na třetí měsíční Erasmus v tomto školním roce. V říjnu byli naši adolescenti měsíc v Německu, únor strávili v Turecku a dnes jsme ráno přijeli do italského Trenta. Čeká nás týden ve škole v Pergine, čtrnáct dnů v sicilském Alcamu a pak týden na moři.

Saláty

05.05.2023

V pátek jsme s dětmi ze 2.M vyrazily na pozemek sázet saláty a kedlubny. Děti do záhonů nakopaly a navozily hlínu a poté každý zasadil sazeničku. Děti budou chodit rostlinky zalévat a pozorovat, jak rostou.

Montemač

30.04.2023

Tento týden proběhl Monte Match. Ve středu 26.4. po obědě jsme všichni ze 3M vyrazili na vlak, směr Tanvald. Cesta se 4 přestupy se vlekla. V tanvaldské škole nás čekaly děti ještě z Montessori škol ve Vrchlabí a Jilemnici. Po společné hře spočívající ve skákání a posouvání matrace, se týmy jednotlivých škol utkaly ve vybíjené. Všichni hráli naplno...

Turci u nás

28.04.2023

Ve čtvrtek jsme na letišti vyzvedli naše přátele z turecké školy Utopya. Během dvou dnů jsme je vzali na nejkrásnější památky v Praze a dnes odpoledne s nimi dorazili do Trutnova, kde se jich ujaly tři rodiny. V průběhu prodlouženého víkendu s nimi budou podnikat společné výlety a příští týden budou součástí naší školy a farmy.

Den Země

26.04.2023

Dnes jsme oslavili Den Země na našem pozemku. Děvčata z 3M připravila dopoledne plné her, zaměřených na ochranu přírody. Pomáhaly skřítkům se záchranou naší Země. Každý zjistil dobu rozpadu různých odpadků, poznal jarní květiny, postavil domeček skřítkům. Skupinky zatančily a předvedly svá tematická vystoupeníčka. Domů si odnesly malované...

Zápis

05.04.2023

V pondělí a úterý u nás proběhl zápis do prvního ročníku. Rodiny se seznámily s chodem naší školy, jejími vizemi a pravidly a užily si společné tvoření. Děkujeme a budeme se těšit na viděnou příští školní rok.

Velikonoce v Montessori Třetí trojročí Vás zve do velikonočního obchůdku s ručně vyráběnými dekoracemi. Najdete nás v prostoru naši malé budovy. Tento týden út-čt od 13-16h a příští týden út-st 13-16h. Těšíme se na viděnou.

Malé X Games

15.03.2023

Po jarních prázdninách se svých X GAMES a týdne na horách dočkali i mladší žáci. První a druhé trojročí mají lyžák tento týden.