Lektorka

Lenka Hronková

lektorka dílniček pro nejmenší

Narodila jsem se v Trutnově. Na místním gymnáziu jsem se rozhodovala, kam bych se měla za dalšími studii odebrat, a zvolila jsem nakonec pedagogickou fakultu v Liberci, obor: anglický jazyk, občanská výchova. Přestože to byla volba spíše laxní, osud mě správně nasměroval. Teď již totiž vím, že mému srdci blízké je vést (učit, lektorovat), pomáhat, spoluvytvářet a sdílet radost. Dobře se ale cítím i v roli dozvídajícího se, a proto ráda přemýšlím o výchově, vzdělávání, zdraví, ... a snažím se přitom odbourávat zažité stereotypy a dostat se k holému jádru věci.

Po VŠ jsem učila v Praze 5 let angličtinu a po těchto zkušenostech a při zohlednění let strávených na základní, střední a vysoké škole jsem přesvědčená, že jediný možný směr výchovy a vzdělávání je pouze ten logický, smysluplný, propojující a učící samostatnosti, autenticitě a radosti z poznávání. Montessori pedagogika toto, a mnohem více, splňuje.

Z Prahy jsme se vrátili zpět do Trutnova, kde jsem porodila dvě dcery. Ať to jakkoli zní jako klišé, jsou to nejkrásnější, co mě v životě potkalo, a jsem vděčná, když mě svojí přirozeností posouvají na mé hrbolaté cestě "být upřímnou a naslouchající matkou".

Mojí největší vášní je tanec. Miluji hudbu a bytí v přírodě (včetně sportů s tím spjatých - běžky, lyže, kanoe, ...).

Velice ráda se budu s vámi setkávat na Montessori dílničkách a podporovat tím tak přirozené učení a svébytný projev vašich dětí.