Zimní olympijské hry

26.02.2022

Tento týden plný pohnutých událostí jsme strávili na lyžáku. Tématem byly olympijské hry. Všechny státy, které si jednotlivé týmy zvolily, tu fungovaly v přátelské atmosféře vedle sebe. V týmech byly děti namíchané od 1. do 8. ročníku. Byla neskutečná radost sledovat olympijské dění a sklízet plody naší práce. Děti se o sebe vzájemně staraly, citlivě vysílaly své zástupce na jednotlivé disciplíny tak, aby si každý měl příležitost zažít svůj úspěch. A my, průvodci, jsme to jen s dojetím pozorovali. Byla jsem na ně neskutečně pyšná! Jsou vychováváni ke spolupráci, nikoliv k soupeření. A v tom je naše budoucnost 😍.

PONDĚLÍ

Dnes jsme slavnostně zahájili zimní olympijské hry. Zatančily vysloužilé krasobruslařky a olympijský oheň zapálila proslulá hvězda bílých plání. Proběhly i dvě královské disciplíny, slalom na lyžích i na snowboardu. První olympijské medaile tak putovaly do Švédska, na Ukrajinu, do Francie i České republiky. 

ÚTERÝ

Dnešní dopoledne byl na programu zimních olympijských her Ski Cross a Snowboard Cross 😍 

Olympijské odpoledne naplnilo klání o medaili v čtyřbobu 🙂. 

A udělali jsme si i výlet do historie. V roce 1928 byl na olympijských hrách ve švýcarském St. Moritzu jako ukázkový sport Skijöring - lyžař je tažen na trati koněm.

Večer přišlo na řadu akrobatické lyžování. Čas se jakoby zastavil a vychutnali jsme si neskutečné výkony :). Následovalo vyhlášení dnešních disciplín a rozdávání dalších medailí. A protože jsme si dnes užili i čtyřbob, podívali jsme se večer na film Kokosy na sněhu. Dobrou noc. 

STŘEDA

Dnešní dopoledne vyvrcholily boje o medaile ve Ski Crossu a Snowboard Crossu. Jelo se finále A a finále B. Odpoledne je v olympijském harmonogramu na řadě biatlon a hokejový turnaj.

Odpoledne do bílé stopy vyběhli biatlonisté. I přes poměrně nepříznivý vítr se jim ve střelbě celkem dařilo.

Velkou radost pro Českou republiku ale přinesl podvečer. Přesně po 24 letech od Nagana se opakovalo magické finále Rusko : Česká republika a nejcennější kov nakonec zacinkal pro nás! Česko má opět hokejové zlato! 

Na závěr dne proběhlo krasobruslení. Byli jsme svědky originálních volných jízd párů. Následovalo vyhlášení vítězů disciplín, které proběhly tento den.

ČTVRTEK

Na poslední olympijský den jsme se připravovali již včera. Večer jsme shlédli film Orel Eddie. Do postele tak každý odcházel s tím, že si představoval svůj zítřejší skok. Dnes je totiž na programu Severská kombinace. Všichni nominovaní dali do svého běhu pod olympijskými kruhy úplně všechno a následně plně koncentrovaní skokani šťastně přistáli. Jednotlivé týmy se v přátelské atmosféře podporovaly a navzdory dění ve světě naplňovaly bok po boku olympijské ideály.

Poslední disciplínou na letošních olympijských hrách byl curling. Byl to souboj jen pro ty nejotrlejší. Všichni vymrzli, ale bojovali až do poslední chvíle. Byla to pěkná tečka za týdnem plným pohybu a radosti z pospolitosti

Večer se rozdaly poslední medaile a konečně byl čas i na zasloužený relax po závodě. Dopřáli jsme si dvojitou saunu 😍.

PÁTEK

Rozloučili jsme se s dějištěm olympijských her, ke kterému se nyní váže spousta našich vzpomínek. Na slavnostním ukončení olympiády jsme s trochou nostalgie sledovali, jak olympijská vlajka pomalu klesá k zemi. Hry končí. Ale jak už to v životě bývá - něco končí a něco jiného začíná. Máme před sebou týden jarních prázdnin. Užijte si je 🥰.

Fotoalbum z tohoto lyžáku naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/DnyfviSzKxV24gVK7