Zhodnocení prvního měsíce

04.10.2018

Dnes jsme navázali na příběh o vzniku čísel a zamýšleli se nad tím, jak by vypadal svět bez čísel. Každý napsal krátkou úvahu na toto téma a kdo chtěl, tak ji s námi sdílel. Mozková rozcvička dnes příliš nenadchla, ale jednoho spokojeného řešitele jsme měli :) Jako každý den jsme psali krátký diktát a individuálně pak řešili pravopisné jevy, kterým je třeba věnovat pozornost. Ty se pak procvičovaly na konkrétní pomůcce. Dnes jsme rozšířili škálu pomůcek také o geometrická tělesa. Dlouhodobě je nejoblíbenější pomůckou z českého jazyka Ypsilonie, takže ani dnes nezůstala ležet v regálu.
Shrnuli jsme si, co jsme se zatím dozvěděli o počátcích Československa. V pondělí se moc těšíme na Evičku Veselou, která se dlouhodobě zabývá československými legiemi a přijde nám o nich povyprávět. Tím započneme sérii zajímavých setkání s lidmi, kteří s námi budou sdílet svůj příběh týkající se nějaké epochy novodobé historie naší země. Moc se na ně těšíme.
Poslední hodinu jsme věnovali zhodnocení prvního měsíce v naší nové škole. Každý se vyjádřil k tomu, co se mu líbí a co by chtěl změnit. Nejvíc se dětem líbilo to, že mají volný pohyb po třídě, že si mohou vybírat činnosti, že jsou fajn parta a že nedostávají pětky :) Prostor ke zlepšení spatřují v tom, aby po sobě uklízely a vzájemně se při práci nerušily. Tak uvidíme, jak se nám na tom v říjnu podaří zapracovat. Jako řešení vymyslely, že každý budeme mít podepsaný talíř, aby bylo jasné, kdo ho po sobě neumyl a neuklidil. Tak zítra nás čeká rozebírání nádobí a podepisování :) Uvidíme, jestli se dětem splní očekávání, která do tohoto řešení vložily.