Výprava objevitelů

10.06.2019

Dnes jsme se vydali na dobrodružnou cestu objevitelů. Nejdříve jsme nastavovali pravidla fungování naší skupiny na této výpravě a následně objevovali sílu spolupráce. Teď už někteří zkoumají noční oblohu. Dobrovolníci spí pod širým nebem a pozorují hvězdy. Tak uvidíme, co se zítra dozvíme. Dobrou noc. 

Dnes jsme měli dostaveníčko s největšími objeviteli v dějinách lidstva. Navázali jsme na noční pozorování oblohy a povídali si s Galileo Galileem. Marco Polo nám představil kouzlo Orientu. Fascinovaly nás krásně zdobené ženy, takže jsme se pokusili naučit se jejich umění kreslení hennou. Strhující byly i příběhy mořeplavců Columba, Gamy či Cooka. Taky trochu naštvaného Leifa Erikssona, Vikinga, který objevil Ameriku, ale nějak to nikdo neocenil. Zaujal nás třeba i život Beebeho, který lidem zprostředkoval fascinující svět pod mořem. A protože nám z toho cestování poměrně vyhládlo, jedna parta se starala, abychom na cestách neumřeli hlady :) Ostatní pokračovali v cestě.. .exotické chutě, vůně koření, let balónem, dračí tetování...  

Ačkoli kolem nás v hluboké tmě všude slídily kočkovité šelmy, přežili jsme další noc v divočině :)  

Dnes jsme objevovali přírodu kolem nás. A jako vášniví objevitelé se snažíme to zapsat a zprostředkovat i těm méně dobrodružným povahám :) Objevujeme i kouzlo domácích prací :)  

Vydali jsme se na moře objevovat nové země. Brodili jsme se bažinami a překonávali i jiné nástrahy nehostinné krajiny. Studovali jsme život hrochů i jiných bahnomilných tvorů :)  

Dnes byl den zámořských objevů. Procestovali jsme celý svět a poznali nejrůznější obyčeje. Přemýšleli jsme i nad tím, co už nám jako partě neslouží a čeho bychom se chtěli zbavit. Nejdříve to z nás smyl dost vydatný déšť a pak jsme to ještě nabídli ohni. A odevzdat to, co nás trápí, měl v noci možnost i každý sám za sebe ... 

A nastal čas vyrazit k domovu. Cestu jsme si užívali: zpěv, pozorování veverek, různé hry. Až jsme zapomněli na čas. Závěrečný sprint pak byl neúprosný. Vysílali jsme do vesmíru přání, aby na nás vlak počkal. A jak to dopadlo? Měl deset minut zpoždění. Díky :)