Montemuch

15.11.2023

V listopadu se konalo již tradiční sportovní setkání čtyř spřátelených montessori škol Montemuch. Tentokrát nás všechny hostila škola Pravrch ve Vrchlabí. Hned po příjezdu do školy Pravrch jsme se vydali na Vejsplachy, kde si pro nás místní připravili velmi akční bojovku. Zpět do školy jsme přišli až za tmy a místní kuchaři z řad studentů už pro nás měli připravenou vynikající večeři, kuře na kari.

Další den nás čekal turnaj v přehazované a vybíjené. Každá škola si zahrála celkem šest utkání a došlo dokonce i na přehazovanou průvodců proti studentům, která skončila vítězstvím studentů.

Po náročném sportovním dni byla velmi vítaným bodem v programu návštěva aquaparku. Zde se všichni mohli pobavit, zařádit v divoké řece nebo odpočinout ve vířivce.

Na naší školu však připadla služba na vaření večeře a tak se pár statečných místo do aquaparku vydalo na nákup a hurá do kuchyně. Byla to velká výzva uvařit boloňské špagety pro 60 lidí v malé kuchyňce, ale nakonec se podařilo nasytit všechny hladové krky a to už je sám o sobě úspěch.

Večer jsme se rozdělili na jednotlivé workshopy dle libosti a zájmu každého. Někdo se vydal na taneční lekci, další připravovali výborné Rafaelo kuličky na cukrářské dílně nebo vařili lahodný masala čaj. Jiní zase tvořili diplomy a koláže ve výtvarné dílně. A především, všichni tvořili, povídali si spolu a strávili příjemný večer.