Lednový celotýden

26.03.2023

Tento celotýden jsme po příjezdu na farmu dělali vánoční šifrovačku venku a hráli naučné společenské hry. Později jsme měli literární večer, na kterém jsme prezentovali citát a osobnost, která ho řekla.

V úterý jsme dělali projekty na biologii, které jsme odpoledne prezentovali. Také jsme tvořili pomůcku na české spisovatele a kerná pohoří. Venku je si zahráli pohybové hry, abychom se zahřáli. A poté jsme kolem zrcadla lepili dlaždičky, jež jsme sami vyrobili z hlíny.

Ve středu jsme vyrazili na výlet do muzea bratří Čapků v Úpici. Měli jsme zde prohlídku a poté navštívili cukrárnu. Odpoledne jsme znovu tvořili pomůcky. Večer jsme se dívali na pohádku ,,Raya a poslední drak".

Ve čtvrtek jsme tvořili pomůcku na kerná pohoří. A navečer jsme měli reflexe uplynulého roku za Zemi, Česko, naší třídu a každý sám za sebe.

V pátek se uklízelo a byla závěrečná schůze.

Každý den jsme také měli samostudium a pracovali na našich celotýdnových projektech. Za celotýdnové projekty jsme si vybrali taneční vystoupení a přednášku, prezentaci o Asijské kultuře a ochutnávku, projekt s 3D tiskárnou, stavbu altánku a prezentace o opevnění Trutnovska a jeho okolí.