Květnový celotýden

25.05.2024

Trochu jiný celotýden jsme rozložili do pěti dnů během celého měsíce. Začali jsme ve čtvrtek 2. května, kdy jsme ve složení Johy, Honza, Ivet, Lída a Laura jeli obhospodařit naši zahradu a zasadit nové rostliny. Zasadili jsme zeleninu, okrasné květiny a vyrobili oporu pro hrášek. Na oběd jsme se vrátili do školy a odpoledne už jsme strávili ve škole.

Na farmu jsme se vrátili další čtvrtek, kdy s námi jela i Káťa a Eliška. Pokračovali jsme v sázení salátů, zasadili jsme i sazenice rajčat, dýní a cuket. Jelikož se nám líbí anglický styl zahrádek, sázíme mezi zeleninu i okrasné květiny. Vypěstovali jsme si i sazenice aster, krásenek, vitálek a afrikánů. Zasadili jsme i různé trvalky a divizny. Na bylinkové zahrádce se daří levanduli, tymiánu, kari, meduňce a dobromysli. Zalévali jsme a trochu vypleli záhonky. Před odjezdem na oběd nám zbylo ještě trochu času a tak jsme si zahráli hru Timeline - české dějiny.

Ve středu 15. května jsme se sešli na farmě už i s těmi, kteří se v sobotu vrátili z pobytu v Německu, a tak jsme mohli udělat více práce. Dosázeli jsme poslední rostliny, dotvořili proutěný plůtek okolo záhonků, vytvořili jídelníček ze surovin, co zbyly na farmě (a z toho co se nezkazilo:)), posekali jsme trávník a vyklidili regál ve společenské místnosti.

Další čtvrtek jsme se vrátili na farmu, kde jsme vykopali úplně nové místo pro hledíky a meduňku. A protože pršelo, tak jsme se schovali v hlavních místnostech, jako je společenská místnost a kuchyně, kde nám kuchařská služba upekla výborný rozinkový koláč. Na farmě se nám moc líbilo.

Na farmu jsme se vydali, abychom trochu zapracovali na naší perma zahrádce. Sekali, sázeli, mulčovali, pletli....není třeba zalévat. Jsme velmi vděční za to málo času, který jsme jí letos věnovali. Rajčata, hrášek, řepa, česnek, salát . Bylinková zahrádka je v plném květu. Ochutnali jsme první jahody a odnesli do školy misku ředkviček..... a celé dopoledne bylo jasno.