Květnový celotýden

27.05.2022

Poté, co jsme se v pondělí sešli ve Velkých Svatoňovicích, jsme si připravovali scénář a materiály na pokus, který je do projektu Vím proč. Někteří se pak vydali na Jirkovu farmu, kde vyklízeli stáje a pozorovali zrovna narozené telátko. Navečer se nahrávaly a četly knížky do projektu Děti čtou dětem. Den nám končil oslavou narozenin naší spolužačky.

V úterý byl seminář o permakultuře - hrály se hry (klubko), pokusy a sázeli jsme. Odpoledne byl narozeninový rituál průvodce Luďka, pak se opékaly špekáčky a hrála se hra na indiány. Dokonce někteří přespali venku.

Ve středu byl zálesácký den. Abychom dostali suroviny na vaření, museli jsme splnit úkoly: kvíz, střelbu z luku a vzduchovky. Poté jsme teda vařili na kotlících a něco sázeli na zahradě. Navštívila nás TV Rýbrcoul a natočili jsme s nimi několik rozhovorů.

Ve čtvrtek jsme se vypravili na výlet do Trutnova. Navštívili jsme archiv, kde na nás čekala prohlídka. Pak jsme jeli na bowling, rozdělili jsme se do třech týmů a moc si to užili. Po bowlingu jsme byli v Salát baru, kde jsme se dozvěděli něco o zdravé výživě a měli menší ochutnávku.

V pátek se ještě pracovalo na zahradě, dělali jsme plůtky kolem našich záhonů a byli na Jirkově farmě, kde jsme znova vyklidili stáje a poté si mohli někteří zajezdit na koni. Učili jsme také hříbě na ohlávku.

Nejlepší zážitek byl, když jsme slavili spolužačky narozeniny a hráli bowling.