Dubnový celotýden

26.04.2024

 V pondělí jsme pleli a sázeli záhony, následně jsme měli napínavý příběh o secesi v podání Lídy. Příběh nás tak zasáhl, že jsme se rozhodli vytvořit na něj umělecké dílo. Někteří se rozhodli vytvořit parodii na slavné Muchovy plakáty, nebo navrhnout vlastní vstup do metra. Samozřejmě nesmíme zapomenout na službu na vaření, která nám uvařila výborné rizoto. A večer jsme strávili ponořeni do našich knih, v nichž jsme četli další zajímavé příběhy.

Naše úterý začalo dobře, díky chutěrvoucím míchaným vajíčkům od naší služby na vaření. Jakmile ale přišla Pája a řekla nám, že budeme stáčet med, na vajíčka nás přešla chuť. Ovšem že jsme nemohli jen tak přijít a stočit několik kilo medu. A to hned z několika důvodů. První byl ten, že jsme neměli tolik pláství a ten druhý byl, že jsme nejdřív museli odstranit z rámků propolis,

vybrat plástve kteeré, jsou připravené a které ne. A až potom můžete začít. A hned zase k jídlu, nebo spíše k času po jídle, neboli čase po odpoledním klidu. To se z nás totiž stali architekti, jelikož za námi přišla Kája, která zadala úkol vytvořit co nejdelší most který udrží kolem stočtyřiceti gramů, co nejvyšší věž a domeček s co největším objemem, co dokážeme. To všechno jen z špejlí, párátek, brček, modelíny, lepící pásky a provázku.

Ve středu pršelo. Tak bychom popsali náš třetí den, pro detailnější popis mne kontaktujte. Naštěstí jsem na vás nezapomněl, a tedy vám popíšu co jsme dělali. Opět jsme se starali o zahradu, ale tentokrát více o její vzhledovou stránku. Jakmile jsme rozhrabali krtince, mohli se mužské modely celotýdne pustit do sekání. Ale plení jsme se bohužel také nevyhnuli. A nesmíme zapomenout na samostudium, všichni jsme se také pečlivě učili, a jelikož z naší třídy zrovna několik lidí příjmačky dělalo, tak jsme jim drželi palce, přáli hodně štěstí a doufali že se k nim naše přání dostanou a pomohou jim.

Ve čtvrtek jsme se odhodlali vyrazit na exkurzi do České lesnické akademie v Trutnově, kam jsme se jeli podívat na včely. Jelikož máme v plánu si také jednou zařídit včely, tak pro nás tato prohlídka byla velmi přínosná a řekl bych, že nám hodně dalo vidět včely, jejich reagování a to jak celkově reagují na člověka. Po celou dobu prohlídky bylo zataženo, poprchávalo. Ale když jsme šli zpátky, jako naschvál začalo svítit sluníčko a oteplilo se tak o pět stupňů. No, když jsme dorazili, služba na vaření začala připravovat tuňáka s brambory a ostatní šli pracovat na zahradu. A večer byl volný, tudíž zde nebudu psát co každý dělal, koneckonců nebudeme přece šmírovat, co, kdo kde dělá.

A pátek byl jako vždycky. Bylo potřeba uklidit, ale jelikož nás na celotýdnu bylo pět a půl, tak o tolik míň tam bylo co uklízet. Takže úklid proběhl v pořádku a všichni jsme slavnostně zakončili celotýden závěrečnou elipsou a vydali se na cestu do školy.