Březnový celotýden

31.03.2022

Náš další celotýden a další dobrodružství v březnu. Tentokrát jsme byli hlavně na zahradě a jsme rádi, že nám vyšlo nádherné počasí.

Na zahradě jsme většinu času uklízeli, udělali jsme si také dva záhony. Zjistili jsme, co je to permakultura, a vytvořili si myšlenkovou mapu, kde je napsáno, co všechno by naše zahrada měla mít. Někteří se mohli dvakrát vydat na Jirkovu farmu, kde čistili stáje nebo se prošli s koňmi a viděli malé hříbátko. Ti, kdo se chtěli podívat, jak pracuje kovář, se tam mohli zajít podívat a vidět, jak čistí kopýtka.

Nezaháleli jsme ani s učením a napsali jsme si písemku z češtiny. Měli jsme dějepis, kde jsme probírali satelitní státy a KSČ. A matematiku v pátek, kde jsme se učili o kruhu, kružnici a středové souměrnosti.

Namalovali jsme si dveře barvami na sklo. Vypadají krásně! Snažíme se si nějak vydělat peníze a tak jsme pletli pomlázky a věnce, nabídli v okolí venčení psů .

Večery byly ale nejlepší! V úterý jsme měli bojovku, kde jsme hráli hru na indiány, táborák, zpěv s Lukášem. Jeden den jsme dokonce slavili narozeniny naší spolužačky.

A nakonec nejlepší hláška tohoto týdne je ,,Velká sestro, Joho", kterou řekl Čestmír, když předváděl, že je holka.

Shodli jsme se, že největším zážitkem bylo, když si Čestmír nechal nalakovat nehty na černo.