Dubnový celotýden

01.05.2022

V pondělí, hned ráno, jsme navštívili svářečskou školu v Malých Svatoňovicích a dozvěděli se, jak takový svářeč pracuje. Někteří si to dokonce mohli zkusit. A když jsme se vrátili, napsali jsem o této návštěvě esej.

V úterý ráno jsme měli úvod do rostlin s Naďou. Naučili jsme se, na co se dělí rostlina a jaký úděl má jaká část. Poté jsme si malovali naše kapsáře s Lídou a pak jsme se naučili španělská slovíčka o zahradě. Celý den jsme také hráli hru Deadly Kiss, byla to docela sranda.

Ve středu jsme šli na výlet na Markoušovickou rozhlednu, ale rozhodli jsme, že zůstaneme v Markoušovicích a půjdeme do tělocvičny. Po výletě přijela Alča a měli jsme zdravou výživu, kde jsme se naučili něco o vitamínech, co bychom měli jíst. Nakonec jsme si udělali zdravou večeři: zeleninový salát s bulgurem a tofu.

Ve čtvrtek ráno se někteří vydali na Jirkovu farmu, kde vyčistili stáje a vzali koně na procházku mezitím ostatní pracovali na zahradě. Někteří odpoledne pekli beránky na Velikonoce a taky jsme měli anglickou konverzaci s Josefínou.

V pátek si osmáci zopakovali matematiku: mocniny a odmocniny. Sedmáci zase počítali racionální čísla. Celotýden skončil práci na zahradě a úklidem. Za celý týden se na zahradě stihlo zasázet jedlé keře, meduňku, dobromysl, prožitku, rukolu, tymián, rozmarýn, mátu, kari, jahody, cibuli, naset jsme hrách, řepu, ředkvičky, mrkev. Bylinkové záhonky jsme doplnili jarními květinami a jelikož bylo po vydatném dešti, nemuseli jsme ani zalévat.

Největší zážitek byl, když se Vašek domlouval s Ukrajincemi.