Dubnový celotýden

01.05.2022

V pondělí jsme hned ráno navštívili svářečskou školu v Malých Svatoňovicích a dozvěděli se, jak takový svářeč pracuje. Někteří si to dokonce mohli zkusit. A když jsme se vrátili, napsali jsem o této návštěvě esej.

V úterý ráno jsme měli úvod do rostlin s Naďou. Naučili jsme se, na co se dělí rostlina a jaký úděl má jaká část. Poté jsme si malovali naše kapsáře s Lídou a pak jsme se naučili španělská slovíčka o zahradě. Celý den jsme také hráli hru Deadly Kiss, byla to docela sranda.

Ve středu jsme šli na výlet na Markoušovickou rozhlednu, ale rozhodli jsme, že zůstaneme v Markoušovicích a půjdeme do tělocvičny. Po výletě přijela Alča a měli jsme zdravou výživu, kde jsme se naučili něco o vitamínech, co bychom měli jíst. Nakonec jsme si udělali zdravou večeři: zeleninový salát s bulgurem a tofu.

Ve čtvrtek ráno se někteří vydali na Jirkovu farmu, kde vyčistili stáje a vzali koně na procházku. Mezitím ostatní pracovali na zahradě. Někteří odpoledne pekli beránky na Velikonoce a taky jsme měli anglickou konverzaci s Josefínou.

V pátek si osmáci zopakovali matematiku: mocniny a odmocniny. Sedmáci zase počítali racionální čísla. Celotýden skončil prací na zahradě a úklidem. Za celý týden jsme na zahradě stihli zasázet jedlé keře, meduňku, dobromysl, pažitku, rukolu, tymián, rozmarýn, mátu, kari, jahody, cibuli, naseli jsme hrách, řepu, ředkvičky a mrkev. Bylinkové záhonky jsme doplnili jarními květinami a jelikož bylo po vydatném dešti, nemuseli jsme ani zalévat.

Největší zážitek byl, když se Vašek domlouval s Ukrajinci.