Školní rok 2020/2021

 

Poslední den, než se zavřely školy, jsme dostali fotky ze začátku školního roku.... Doufám, že se brzy opět uvidíme v této sestavě osobně. Myslíme na Vás. Krásný zbytek října a zatím tedy online.

Na pozemku...

15.10.2020

Za týden intenzivní práce to tady pěkně prokouklo...

Dnes jsme se již podruhé sešli s 6. ročníkem a jejich rodiči na naší motýlí zahradě, kde jsme se pustili do čištění lesíka za maringotkou. Jedni sekali srpem přerostlou trávu a následně ji vozili na nově založený kompost, další prořezávali hustý porost, hrabali listí a čistili pískoviště. Při práci jsme narazili na ještěrku, žížaly a mnoho dalších...

Maringotka vyklizena, vymyta, písek vyčištěn, 2 jámy pro stromky vykopány. Všichni včetně čtyřnohého Duba jsme spokojeně odcházeli na zasloužený oběd.

Tento týden se kromě práce na pomůckách zabýváme stále ještě životem na planetě. Povídali jsme si o tom, že v davných dobách vývoje Země bylo ovzduší plné oxidu uhličitého a jiných plynů, které se při deštích měnily v kyseliny a rozpouštěly skály a do moří se dostalo příliš minerálů a nejrůznějších částic. Příroda vzniklou nerovnováhu vyřešila...

V 2.M jsme v angličtině zahájili projekt Japonsko japonskou ranní rozcvičkou. Pak jsme si řekli a zapsali několik úvodních informací a vrhli se na výrobu masky démona ONI, které využijeme při hře Oni Gokko.

Plastika ČR

01.10.2020

Ve 2.M se věnujeme České republice. Rozhodli jsme se vytvořit její plastickou mapu. Pracovali jsme s hlínou. Každý si nejprve vypracoval na papír přesný obrys určitého kraje ČR a poté podle šablony vyřezal "svůj" kraj do hlíny. Začali jsme už i tvořit reliéf kraje, který příště doplníme, aby nám vznikla hliněná 3D mapa.

Včera jsme si četli komiks o svatém Václavovi a děti se rozhodly, že si příběh zdramatizují, protože už dlouho nehrály divadlo . Vylosovaly si jednotlivé role a pak nastalo obrovské vyměňování, protože ne každý si troufl zahrát vraha, někdo se cítil na větší roli, jiný na menší. Nakonec ale byli všichni spokojení . Dnes si děti přinesly převleky,...

Dnes si 3. M vyzkoušela uvařit vietnamské rolky. A že se jim povedly. Projekt Vietnam je v angličtině a děti se seznamují s novou kulturou, kterou máme často "za barákem".